שירותי מעבדה

במרפאה אנחנו מספקים שירותי מעבדה מגוונים:

מעבדת דם – חלק גדול מן המחלות ניתן לאבחון בעזרת בדיקות דם. המרפאה מצוידת במעבדת דם משוכללת הכוללת ספירת דם (רמת כדוריות לבנות ואדומות, רמות המוגלובין, טסיות וערכים נוספים) וביוכימיה (תפקודי כבד, תפקודי כליות, רמות אלקטרוליטים, חלבונים ועוד). במקרים מיוחדים, אם יש צורך במציאת ערכים ספציפיים, אנו לוקחים דם ושולחים למעבדות חיצוניות רלוונטיות.

בדיקות שתן – באמצעות בדיקת שתן פשוטה אפשר לאבחן בעיות רבות במערכת השתן עצמה, אך גם מחוצה לה. בעזרת טיפות בודדות של שתן אפשר לקבל מידע על רמות הסוכרים בשתן, האם יש זיהום, רמת החומציות (Ph) והריכוזיות של השתן, האם יש בשתן דם או חלבונים ונתונים רבים נוספים. לפי תוצאות הבדיקה ניתן להעריך מה מקור הבעיה (שלפוחית השתן, הכליות או כל איבר אחר). בכדי להשלים את בדיקת השתן ניתן לבצע בדיקה מיקרוסקופית בה אפשר לראות אם יש קריסטלים, חיידקים או משקע מסוג אחר.

ציטולוגיה – תחום העוסק בחקר מבנה התאים ותפקודם. על ידי התבוננות בתאים מרקמות שונות תחת המיקרוסקופ ניתן להסיק מסקנות לגבי האיבר או המסה שמהם נשאבו, בין אם מדובר בתאים של מערכת הדם, מערכת החיסון, העור או איברים פנימיים.

בדיקת סוכר – את רמות הסוכר בדם ניתן לבדוק כחלק מבדיקות דם כלליות (הסוכר הוא אחד הערכים הנמדדים בבדיקת הביוכימיה) או במכשיר ייעודי, הגלוקומטר, שבודק רק את רמת הסוכר בדם כשיש חשש שהחיה סובלת מרמה לא תקינה.

פרטי התקשרות

אורי פרייז, וטרינר בנס ציונה
נייד: 052-4504856 | טלפון: 077-4105110
כתובת: ז'בוטינסקי 9, נס ציונה
מייל: uriprise@gmail.com