אלרגיה עונתית

תאמינו או לא, על אף הימים החמים והתחזית המאתגרת, עונת המעבר מתקרבת בצעדי ענק.

הידעתם שבעונות מעבר ישנה עלייה משמעותית בכמות האלרגנים הנישאים באוויר?

ואם עניתם בחיוב, הידעתם שהיא משפיעה גם על חיות המחמד שלכם?

במרבית המקרים, בקרב בני אדם, אלרגיה עונתית גורמת לנו להתעטש, לדמוע וכדומה, אך האמת היא שבעלי החיים סובלים מהמצב יותר מאיתנו ומפגינים את אי הנוחות בדרכים אחרות שלא תמיד קל לזהות באופן מיידי.

למעשה אלרגיות ידועות כגורם הנפוץ ביותר לבעיות עור אצל כלבים וחתולים ויש להם סימפטום שכיח למדי שכדאי להיות מודעים לקיומו.

גירודים

הנטייה הטבעית של חתולים היא להצניע את אי הנוחות שלהם ולהתגרד בפרטיות – בפינות מבודדות, מתחת למיטה, מאחורי הספה…

בנוסף, חתולים הסובלים מאלרגיה עונתית הגורמת להם לגרד נוטים להאריך את טקסי הטיפוח העצמי הרגילים שלהם, מה שעלול להקשות עליכם להבחין בהתנהגות חריגה מצידם.

כלבים, לעומת זאת, מונעים משיקולים אחרים לגמרי: ״מגרד לי – אני מגרד. פה, שם ובכל מקום.״

גירודים באזור פניו של הכלב, האוזניים ובכפות הרגליים הם סימן שכיח ביותר לאלרגיה ולעיתים יתווספו לכך ליקוקים אינטנסיביים עד אובססיביים ואף נפיחות בכפות הרגליים.

מה הסיבות לגירודים הללו?

ישנן שתי סיבות עיקריות לגירוד עונתי בכלבים וחתולים –

פרעושים ואבקנים (קרדית אבק, אבק פרחים ועוד).

אבקנים נוטים לגרום לאלרגיה בעיקר באביב ובסתיו ואלרגיה לפרעושים נפוצה בעיקר בחודשים החמים והלחים יותר של השנה (מאי עד ספטמבר),  אף על פי שישנם אזורים ומקומות אשר בהם נגיעות פרעושים בכל ימות השנה.

אפרופו פרעושים – אנחנו רוצים להפריך את ההנחה שעל חיית המחמד שלכם צריכה להיות מלאה בפרעושים בשביל לפתח אלרגיה אליהם. ממש ממש לא.

ישנם כלבים וחתולים אשר רגישים מאוד לנשיכות פרעושים, כך שמספיקה נשיכה אחת של פרעוש מזדמן כדי לגרום לתגובה אלרגית ושפע של גירודים, חוסר שקט ועוד.

יתרה מזאת, גם חתולי בית יכולים להידבק בפרעושים למרות שהם לא יוצאים החוצה. אנחנו, בעליהם, יכולים להעביר פרעושים בעצמנו כאשר אנחנו נכנסים הביתה, לכן אנחנו ממליצים לטפל כל השנה גם בחתולי הבית שלכם נגד פרעושים וקרציות, לטובתם ולרווחתם.

איך מטפלים?

חשוב לזכור שבקרב חתולים וכלבים, גירוד חזרתי ואינטנסיבי עלול לגרום לתופעות לוואי לא נעימות כמו פציעה של העור, של האוזניים ואף לדלקות וזיהומים ולכן אנו מפצירים בכם להקדים ולעזור לנו לעזור ליקרים לכם.

לכל אלרגיה יש את הטיפול שלה וכדי להחזיר לכלבים והחתולים שלכם את איכות חייהם בצ׳יק, מוטל עליכם להיות ערניים ומודעים כדי להביאם לווטרינר המטפל בהקדם האפשרי.

לשאלות בנושא ולקביעת תורים, אל תהססו לפנות אלינו בטלפון 077-4105110.

מאחלים לכולכם עונת מעבר פסטורלית ונעימה ושפע של בריאות, כשכושי זנבות וגרגורים.

המלצות מטופלים

מאמרים נוספים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם