שאלות נפוצות

כן. במקרים רבים של נשיכות ניתן לראות רק את הפצע החיצוני (ולעיתים השטחי) שבעור ולא את הפגיעות הפנימיות שאולי נגרמו. בנוסף, הוטרינר יידע לשטוף ולנקות את המקום בצורה סטרילית ויסודית, לחטא ולהמליץ על המשך טיפול, אם נדרש.

כן ובהקדם. ייתכן כי מדובר בחסימת שתן אשר מצריכה טיפול מיידי לפתיחת החסימה.

ייתכן והכתמים הינם אבן שן או שנגרמו תוצאה משחיקת השיניים. מומלץ לגשת לוטרינר על מנת לבדוק מה הטיפול הנכון בעבורו.

חשוב להאכיל את הגור במזון המיועד לגורים, שכן במזון של גורים יש רמת אנרגיה וסידן המותאמת לגדילה. אתם צריכים להחליט אם אתם רוצים להרגילו רק למזון יבש, או גם למזון רטוב מפחיות. ישנן חברות רבות בשוק ולעיתים צריך להתנסות בכמה מהם עד שתמצאו את המזון המתאים לו ביותר. כשמדובר בגור עוזר מאוד להאכיל דווקא במספר ארוחות מדודות ביום, שכן כמה דקות אחרי האוכל הגור יצטרך לעשות את צרכיו, וזה יעזור בחינוך לפיפי וקקי. כלומר, מאכילים ואז מוציאים אותו החוצה לעשיית הצרכים. לגבי כמויות – כל מזון שונה ממשנהו. על כל שקית ישנה טבלת משקלים וכמויות מזון מומלצות. יש ללכת לפי הטבלה אבל אפשר לסטות ממנה בהתאם לצורך.

ראשית צריך לבדוק האם ישנן קרחות נראות לעין בפרוות הכלב. אם כן, יכול מאוד להיות כי מדובר במחלת עור וצריך לתאם בדיקה אצל הוטרינר. ברוב המקרים, אין קרחות ומדובר בנשירה בלבד. נשירה מאסיבית יכולה להיגרם בעונות בהן הכלב מחליף את פרוותו ואז הנשירה חזקה יותר. מומלץ להבריש את פרוותו של הכלב כל יום. זה אמנם לא יפסיק את הנשירה אך השערות ינשרו על המברשת ולא ברחבי הבית כולו. אפשרות נוספת שניתן לנסות על מנת לעודד צמיחה טובה של הפרווה היא להוסיף למזונו של הכלב חומצות שומן חיוניות (אומגה 3 ואומגה 6). ישנם תכשירים ו-ויטמינים ייעודיים שתוכלו לקנות אצלנו או בחנויות החי השונות.

חשוב לטפל בהידבקות בפרעושים. הם עלולים לגרום לבעיות עור קשות אצל הכלב והם מדבקים מאוד. כיום ישנם תכשירים חדישים וקלים לשימוש שניתן להשיג אצל וטרינרים ובחנויות החי השונות. בנוסף, ניתן להצטייד בקולרים מיוחדים ובטיפול מנע מעת לעת.

ניתן וצריך להוריד קרציות ברגע שמגלים אותן. תחילה יש להשתמש בספריי פרונטליין או דומיו ולרסס על כל האזור הנגוע. יש להסיר בעדינות את הקרצית עם מלקחיים. במידה ויש הרבה קרציות, מומלץ להגיע לוטרינר לאבחון וטיפול. קרציות הן מסוכנות כיוון שהן עלולות להעביר לכלב את קדחת הקרציות, שהיא מחלה קטלנית בקרב כלבים.

מבנה הציפורן של כלב שונה מאוד מזה של בני אדם. מבנה זה מאפשר למלא את מטרת הציפורניים בכלב, שהיא בין היתר – חפירה. מומלץ להשאיר את פעולת הקיצוץ לאיש מקצוע במרפאה וטרינרית או להיוועץ בוטרינר לגבי רכישת קוצץ מיוחד המותאם לכלבים.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם